Twee keer per dag gaan 21 straten in Amsterdam voor de veiligheid een half uur dicht voor auto’s. We spreken de Amsterdamse verkeerswethouder Melanie van der Horst.
Tekst
Karen Hagen - Redactie Onderwijsblad
en
Marianne Lucieer - Redactie Onderwijsblad
-
-
Minder dan een minuut om te lezen
Beeld: Canva
Twee keer een half uur dicht, hoe kwamen jullie daarop?
“We zagen dat er veel opstoppingen waren van auto’s bij scholen, waardoor kinderen op de fiets en lopend er moeilijk langs konden en er een onoverzichtelijke situatie ontstond. Ouders uitten hun zorgen daarover bij stadsdelen. Op deze manier konden we de situatie goed en snel verbeteren.”
Hoe gaat dit in de praktijk?
“De school zet een half uur voordat de lessen beginnen een paaltje op straat, en hetzelfde gebeurt vlak voordat de school uit gaat. Auto’s kunnen dan altijd via een andere route rijden. Daardoor is het echt rustiger en overzichtelijker rond de school: ouders zetten hun auto nu verder en lopen het laatste stukje, of ze komen helemaal lopend of met de fiets.”
Het is een proef?
“Ja, dat klopt. Elke keer als we een schoolstraat starten - in mei waren dat er vijf - doen we eerst een test. Na een paar maanden kijken we of het op die plek werkt en er niet te veel ontevredenheid is. Is dat zo, dan volgt een officieel verkeersbesluit.”
Hoe zit het met die ontevredenheid?
“Die valt heel erg mee. De reacties zijn over het algemeen positief. Het gebeurt ook op initiatief van scholen en ouders die zich bij ons melden. Er zijn natuurlijk ouders die hun kind het liefst met de auto voor de deur afzetten, die vinden het minder leuk, maar ook zij wennen er snel aan.”
Meer onderwijsblad lezen? Word AOb lid!
Als lid heb je toegang tot alle onderwijsbladen. Meer over alle voordelen vind je hier.